Кафедра Архітектурні конструкції

Кафедра Архітектурні конструкції

Безумовно базова кафедра для архітектурної освіти. Кафедра працює під девізом: без фундаменту будівлі немає! Без конструкцій немає втілення архітектурно-художнього образу!

«На протязі всього життя в мені працювали поет в інженері, інженер в поеті та обидва в архітекторі.» Ф. Райт

Загальна інформація про кафедру

Кафедра архітектурних конструкцій – одна з найстаріших кафедр університету. Її основи закладені під час організації інституту в 1930р. У різні роки очолювалася: відомим архітектором професором О.Г.Молокіним (1933-1951), професором В.П.Шевченком (1951-1977), доцентами Є.І.Дундичем ( 1977-1986), В.Л.Хреновим ( 1986-1989), професором В.В.Калюжним (з 1989-2014) і з 2014р. професором М.Ю.Ізбашем. На кафедрі створена перша в Україні навчальна і наукова лабораторії будівельної фізики. Кафедра завжди брала активну участь у розвитку будівельного комплексу країни.

Сьогодні кафедра має міжнародні зв’язки з закордонними будівельними вузами, з різними фірмами. Кафедра надає велику допомогу – консультаціями, експертизами, висновками, проектами будівельним, проектним, навчальним та іншим організаціям Харкова й області. На кафедрі працюють 2 професора, 6 доцентів, з яких 1 доктор наук, 3 кандидати наук, З старших викладача та 1 асистент. Учбово – допоміжний персонал складається з завідувача лабораторією і двох старших лаборантів. На базі лабораторії будівельної фізики в різні роки захищено 28 кандидатських дисертацій, захищено докторську дисертацію. Наукові дослідження кафедри мають актуальність і сьогодні, в зв’язку з впровадженням у будівництво нових конструктивних рішень, матеріалів і виробів.

Напрямок наукової праці кафедри – удосконалення конструктивних рішень і експлуатаційних властивостей будинків і споруд, що проектуються та реконструюються, основи проектування огороджуючих конструкцій. У лабораторії кафедри досліджуються проблеми: будівельної теплофізики, архітектурної світлотехніки та архітектурно – будівельної акустики. Розроблюються конструктивні схеми на базі сучасних будівельних матеріалів і виробів. Ведеться робота над дисертаціями, публікуються статті.

Кафедра лідирує за об’ємом робіт науково-дослідної тематики. При кафедрі створена і успішно працює випробувальна лабораторія будівельних матеріалів, виробів та конструкцій ХНУБА (№ 100-053/2013).

Організації та підприємства з якими співпрацює кафедра.

  • ТОВ «Спецбудмонтаж України»
  • ТОВ «Інститут будівництва ІАУ»
  • УБРК Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради
  • МСП Агробуд
  • КП «Центр поводження з тваринами»
  • Старомерчицька міська рада.

Склад кафедри

Сліпушенко Юлія Петрівна
Сліпушенко Юлія Петрівна
Старший лаборант
Тютюнник Вікторія Аліковна
Тютюнник Вікторія Аліковна
Старший лаборант
Сімачкова Людмила Василівна
Сімачкова Людмила Василівна
Старший науковий співробітник
Феніков В’ячеслав Юрійович
Феніков В’ячеслав Юрійович
Завідувач лабораторією

Контактна інформація

Адреса кафедри і контактні телефони:

вул. Сумська 40, головний корпус, 5й поверх, тел. (057) 706-19-63

E-mail: archkonstr1930@gmail.com

Сайт: arhkonstrhnysa.at.ua