Кафедра Архітектурного проектування

Кафедра Архітектурного проектування

Кафедра архітектурного проектування є випускаючею і є центральним ядром факультета з підготовки студентів з архітектурного проектування.
Кафедра є найстарішою на факультеті та має ряд видатних архітекторів які працювали в її складі у різні часи

Загальна інформація про кафедру

Кафедра Архітектурного проектування Харківського національного університету будівництва та архітектури є однією з найстаріших кафедр в Україні, заснована 12 червня 1930 року, та є основоположною на архітектурному факультеті.

Кафедрою архітектурного проектування завідував на той час доц. Д.Р.Торубаров.
З 1933 по 1941 рік на факультеті були сформовані провідні кафедри. Кафедрою архітектурного проектування завідував доц. Д.Р.Торубаров, викладачі: акад. арх. проф. О.М. Бекетов, проф. А.Я. Штейнберг і Б.Г. Перетятковіч, доценти І.І. Малоземов, І.А. Ігнаткин, Е.А. Лимарь, М.С. Луцький, М.Л. Мовшовіч, І.С. Хазановський, Е.Л. Гамзе.

Післі війни на кафедрі відновили роботу професора М.Ф.Покорний і Ф.Н.Черноморченко, доценти М.Л.Мовшовіч, Е.А.Лимарь, М.С.Луцький, І.С.Хазановський та інші.

Викладачі кафедри перші в Україні мали змогу отримати на базі інституту звання кандидатів архітектури. У післявоєнні роки в інституті поновилася підготовка наукових кадрів. Захистили кандидатські дисертації О.Ю. Лейбфрейд, Е.А. Лимарь, О.О. Тіц, С.М. Шафранський, В.П. Шевченко, Є.І. Дундіч, М.Е. Гурьев, Н.Т.Олійник, В.О. Рєусов, Б.Д. Довженко та інші.

З 1960 р. на кафедрі архітектурного проектуванняпочалося навчання студентів із зарубіжних країн.

На кафедрі викладали такі видатні педагоги та архітектори, як: О.М. Бекетов, О.М. Гінзбург, А.Я. Штейнберг, Е.А. Лимарь, О.Ю. Лейбфрейд, В.П. Шевченко, В.О. Рєусов, Б.Д. Довженко, А.Г. Молокін, О.О. Тіц, В.И. Богомолов, В.М. Орехов, А.Н. Пащенко, Ю.О. Плаксієв, В.С. Васильєв, С.М. Петров та інші.

Завідуючими кафедри після Д.Р. Торубарова в різні роки були професори: канд. арх. В.П. Шевченко, док. мист. О.О. Тіц, канд. арх. В.С. Васильєв, док. арх. О.В. Василенко, док. арх. П.А. Солобай, док. арх. В.П. Дубинський.

Сьогодні на факультеті викладає багато випускників кафедри. На кафедрі архітектурного проектування сформувався потужний професорсько-викладацький склад, відомі вчені-архітектори та молоді талановиті педагоги і наукові співробітники. На кафедрі була сформована наукова школа.

Викладачі та випускники кафедри внесли великий внесок у формування архітектурного обличчя міста Харкова та України. До творчого доробку видатних Харківських архітекторів, викладачів та випускників кафедри архітектурного проектування можна віднести:

О.М. Бекетов – Олександрівське комерційне училищеСуспільна бібліотека, Будівля судових установ, Будинок Харківського медичного товариства, Пастерівський інститут, Комерційний інститут, Притулок для дворянських сиріт, Церква Різдва Богородиці;
О.М. Гінзбург – Прибуткові будинки по вул. Сумській;
проф. М.Ф.Покорний – житлові квартали “Новий побут” і “Профробітник” в районі Держпрома, житловий будинок “Південсталь” на вул. Сумська та ін.;
проф. Я.А.Штейнберг – будівля на пл. Дзержинського., ДК Будівельників на пл. Руднева, житлові будинки “Індустрія” ;
проф. І. М. Підгорний – будівля ХІРЕ, житлові будинки на вул. Гіршмана, Каразіна, Чернишевського, Фанінськом пров. та ін.
проф. Н.Д.Плєхов – перший багатоповерховий великоблочний будинок на Україні (вул. Пушкінська і Маршала Бажанова).
проф. В.П.Шевченко – Краснозаводськая ТЕЦ.
доц. В.І.Пушкарьов – ДК ХЕМЗ на Московському проспекті.
доц. Г.А.Яновіцький – готель “Харків” на пл. Дзержинського, житловий будинок з магазином “Гастроном” на вул. Пушкінська та ін.
доц. М.Л.Мовшовіч – Центральний Універмаг на пл.Р.Люксембург, житловий будинок на ул.Р.Роллана і ін.
доц. Е.А.Лимарь – вокзал “Південний”, житлові будинки на просп. Московський, вул. Сумська, Свердлова и.др.
доц. Н.С.Хазановський – Головна корпус ХТЗ і корпуси заводу ім. Малишева.
доц. Д.Р.Торубаров – будівля Харенерго на ул.Кооперативна, житловий будинок на розі пр.Московский і пер.Короленко.
доц. В.Н.Фастовец – завершення будівлі Управленія ЮЖД на: Привокзальній площі і перші в місті підземні переходи.
проф. В.П. Дубинський – нова частина залізничного вокзалу «Південний», житловий комплекс на пр. Перемоги.
доц. В.С.Васильєв – кіноконцертний зал “Україна”, готель “Інтурист”, НДІ низьких температур на просп. Леніна та ін.
проф. Ю.М.Шкодовський – Храм Священомученика Олександра архієпископа Харківського по вул. Косіора, комплекс Укрсоцбанку, Ексімбанку в м. Харкові.
проф. С.Г.Чечельницький – Житловий комплекс «Садова гірка» по вул. Данілевській, центр відпочинку «Gelios» по вул.. Ахсарова, Мироносицька церква в Сквері Перемоги,Церква Матрони Московської в Парку Перемоги;
проф. П.Г. Чечельницький – станції метро Харківського метрополітену, храм Святої Софії.
проф. Ю.А.Плаксієв – кіноконцертний зал “Україна”, станція метро “Спортивна” та ін.
М.С.Рабінович – Харківський державний академічний російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна, житлові комплекси по вул.. Данілевського, Алчевських;
доц. О.М. Чуб – стадіон «Металіст».

Зараз кафедру «Архітектурного проектування» очолює доктор архітектури, професор, академік Української Академії архітектури Дубинський В.П.

Характеристика спеціальності

Випускники кафедри підготовлені для наукової та професійної діяльності в області архітектури в обласних, міських та районних управліннях Держадміністрації, бакалавр-архітектор, магістр-архітектор, працюють архітекторами, спеціалізованих підрозділів архітектурно-технічних бюро, та інше..

Склад кафедри

Дубинський </br> Володимир Петрович
Дубинський
Володимир Петрович
Завідувач кафедри, професор, доктор архітектури, академік архітектури
Солобай Петро Андрійович
Солобай Петро Андрійович
Професор кафедри, доктор архітектури
Ладигіна Ірина Володимирівна
Ладигіна Ірина Володимирівна
Доцент, кандидат архітектури
Чуб Олександр Миколайович
Чуб Олександр Миколайович
Доцент кафедри, кандидат архітектури, заслужений архітектор України

Контактна інформація

Адреса кафедри:
вул. Сумська, 40, архітектурний корпус, 3 пов.

E-mail: archproject@kstuca.kharkov.ua