Кафедра Архітектурного проектування

Кафедра Архітектурного проектування

Кафедра архітектурного проектування є випускаючею і є центральним ядром факультета з підготовки студентів з архітектурного проектування.
Кафедра є найстарішою на факультеті та має ряд видатних архітекторів які працювали в її складі у різні часи

Загальна інформація про кафедру

З’явилась кафедра у в 1960р. у зв’язку з відтворенням підготовки архітекторів на будівельному факультеті як архітектурне відділення. У той час вона також розділилася на дві: архітектурного проектування та архітектури. Завідування кафедрою архітектури очолив доктор мистецтвознавства професор О.О.Тіц.

У 1965 р. було створено архітектурний факультет. Тоді до функцій кафедри належало первісне навчання студентів за програмами курсів: «Введення у спеціальність», «Основи архітектурної композиції і проектування».

До дисциплін історичних циклів було покладено:

  • образотворче мистецтво
  • архітектура та містобудування
  • типологія житлових та громадських будівель
  • сучасні проблеми архітектури.

У 1969 р. кафедра випускала архітекторів громадського профілю. При неї була утворена бібліотека спеціальної літератури по архітектурі, образотворчому мистецтву, яка мала досить рідкісні видання. Бібліотека сприяла підвищенню рівня навчального процесу та формуванню наукової школи студентів архітектурного факультету.

З 1965 р. була відкрита аспірантура за напрямком архітектурної тематики. Колективом кафедри під редакцією О.О. Тіца був виданий у 1976 р. підручник «Основи архітектурної композиції та проектування». Видання мало значний наслідок у напрямку розробки методики викладання архітектурних дисциплін. Значне місце у навчанні займали практики: обмірювальна, художня, які проводила кафедра у Харкові та інших крупних містах. Виробнича практика проходила у проектних організаціях.

Вже більше п’ятнадцяти років кафедра бере участь в оглядах-конкурсах дипломних проектів, що значно підвищує вимоги до якості проектних робіт.

Протягом багатьох років завідування кафедрою архітектури належало професору О.О.Тіцу, на початку 80-тих років його замінив доцент, кандидат архітектури В.С. Васильєв, а потім доцент, кандидат архітектури О.П. Буряк.

У 1987р. була основана кафедра «Історія та теорія архітектури», яку очолив О.О. Тіц. У складі нової кафедри були деякі викладачі кафедри архітектури, а кафедра архітектури була перейменована у кафедру архітектурного проектування. З 1995 р. кафедру очолив кандидат архітектури В.П. Мироненко, з 1996 р. – в.о. професора П.А. Солобай.

Характеристика спеціальності

Випускники кафедри підготовлені для наукової та професійної діяльності в області архітектури в обласних, міських та районних управліннях Держадміністрації, бакалавр-архітектор, магістр-архітектор, працюють архітекторами, спеціалізованих підрозділів архітектурно-технічних бюро, та інше..

Склад кафедри

Дубинський </br> Володимир Петрович
Дубинський
Володимир Петрович
Завідувач кафедри, професор, доктор архітектури, академік архітектури
Солобай Петро Андрійович
Солобай Петро Андрійович
Професор кафедри, доктор архітектури
Ладигіна Ірина Володимирівна
Ладигіна Ірина Володимирівна
Доцент, кандидат архітектури
Чуб Олександр Миколайович
Чуб Олександр Миколайович
Доцент кафедри, кандидат архітектури, заслужений архітектор України

Контактна інформація

Адреса кафедри:
вул. Сумська, 40, архітектурний корпус, 3 пов.