Кафедра Фізичного виховання та спорту

Кафедра фізичного виховання та спорту

«Рух – головне джерело здоров’я, бездіяльність – могила здоров’я, рух може замінити ліки, між тим, як різноманітніші ліки всі разом взяті ніколи не зможуть замінити рухи» – Тіссо – лікар XVIII століття, Франція.

Загальна інформація про кафедру

Кафедра фізичного виховання та спорту Харківського національного університету будівництва та архітектури була створена наказом по Харківському інженерно-будівельному інституту 29 березня 1948 року.

З першого дня роботи колектив кафедри заявив про себе, як про команду однодумців і максималістів, прагнучи у всіх сферах своєї діяльності досягати високих результатів. Паралельно з навчальним процесом розпочалася робота з організації відділень спортивного вдосконалення з різних видів спорту.

Спочатку регулярні тренування були організовані з таких видів спорту, як важка атлетика, легка атлетика, волейбол, спортивна гімнастика, лижні гонки, баскетбол.

Найбільш вагомі успіхи прийшли до спортивного колективу в 60-70-і роки. Особливими досягненнями на рівні України та СРСР відзначалися такі види спорту, як художня гімнастика, баскетбол, бокс, гребля на байдарках та каное, легка атлетика, шашки.

Спортивна діяльність кафедри в 80-і роки пов’язана з досягненнями в легкій атлетиці, боксі, греблі на байдарках та каное, баскетболі та футболі. Вперше в Україні в навчальний процес була запроваджена ритмічна гімнастика. З 1983 по 1991 роки кафедрою завідував Артамонов Галік Миколайович, провідний тренер з легкої атлетики, відомі вихованці якого майстер спорту Солонінка Віктор, майстер спорту Рогозянський Віктор, майстер спорту Ніколаєв Володимир, Дмитриєвський Юрій, Козак Вадим, були відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. В цей же час значних успіхів досягли гребці на байдарках та каное. Відомі імена чемпіонів та призерів студентського спортивного товариства «Буревісник», України, всесоюзних змагань: майстри спорту подружжя Баринових Володимира та Ірини, Ганшина Олега, Кузьміна Сергія, Нємцова Віталія, Штипуляка Анатолія, Заботнюка Сергія та ін..

Баскетбольна команда майстрів «Будівельник» Харків в 70-80-і роки майже повністю складалась з студентів та випускників вузу. Майстри спорту: Кафанов Віктор, Повєткін Павло, Тітов Олександр, Безрук Олексій – складали основу не тільки харківської команди, а й входили до складу збірної команди України на всесоюзних змаганнях.

В цей же час на перших місцях студентського спорту Харкова та України була збірна інституту з настільного тенісу.

З 1991 року по сьогодні кафедру фізичного виховання та спорту очолює доцент , відмінник освіти України Сірик Володимир Степанович.

В 90-і роки до п’ятірки кращих студентських команд України входила збірна команда з футболу (багаторазовий переможець та призер серед вузівських колективів м.Харкова) під керівництвом Вороніна Олександра Трохимовича та Сірика Володимира Степановича.

В період після 2000 року пов’язаний з успіхами в таких видах спорту, як пауерліфтинг, гирьовий спорт, бокс, аеробічна гімнастика та фітнес.

Особливо слід відмітити успіхи доцента, майстра спорту міжнародного класу, заслуженого тренера України Плотницького Леоніда Марковича, завдяки якому в університеті було підготовлено більше 10 майстрів спорту України, чемпіонів України з пауерліфтингу, два майстри спорту міжнародного класу Алексєєву Ганну, Гаргуновську Наталію та заслуженого майстра спорту, чемпіона та рекордсмена світу, переможця Всесвітніх ігор 2017 року Білого Сергія.

Гирьовий спорт пишається досягненнями майстрів спорту Олійника Максима – багаторазового чемпіону світу, Кияшко Сергія – чемпіона світу серед студентів, Хісамієвої Карини – призера чемпіонату Європи серед молоді та ін..

В боксі вагомі досягнення майстра спорту міжнародного класу Роленка Владислава, призера молодіжного чемпіонату Європи, майстра спорту Нікокошева Дмитра, срібного призера чемпіонату світу з кікбоксу серед юніорів, майстра спорту П’ятницького Дмитра – чемпіона України з кікбоксінгу, майстра спорту Радіонова Микити – призера чемпіонату України з боксу.

Слід зазначити, що спортивний колектив університету постійно входить до призової трійки кращих вузів м.Харкова по другій групі вузів в комплексному заліку.

На кафедрі фізичного виховання та спорту постійно проводиться на високому рівні педагогічна, науко-методична та виховна  робота. Кожного року кафедра проводить науково-практичну, науково-методичну та студентську конференції. Крім того, викладачі кафедри беруть участь в конференціях, які проводяться в вишах міста.

Результатом цієї роботи є публікації в матеріалах конференцій 5-10-ти наукових статей кожного року, видано за останній рік 5 методичних рекомендацій.

Склад кафедри

Контактна інформація

Адреса кафедри: вул. Сумська 40, головний корпус.

Сайт кафедри: http://www.sport.kh.ua/