Кафедра Фізико-хімічної механіки та технології будівельних матеріалів і виробів

Кафедра фізико-хімічної механіки та технології будівельних матеріалів і виробів

Кафедра займається вивченням властивостей будівельних матеріалів, виробів і конструкцій різного призначення. Надає знання про особливості технологій їх виготовлення, застосування та ремонту.

Загальна інформація про кафедру

Кафедра випускає бакалаврів і магістрів за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» за професійним спрямуванням «Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів».

Підготовка ведеться за чотирма напрямами:

  • технологія збірних залізобетонних виробів;
  • технологія стінових, облицювальних і ізоляційних матеріалів і виробів;
  • технологія монолітного бетону;
  • технології ремонту будівельних конструкцій.

Студенти отримують необхідні знання з неорганічної, фізичної та органічної хімії, технологій в’яжучих речовин, заповнювачів, бетонів, збірного і монолітного залізобетону, технологій стінових, декоративних, ізоляційних і покрівельних матеріалів, технологій ремонту, основ проектування підприємств та ін. На кафедрі існують спеціалізовані лабораторії для проведення лабораторних робіт та організації науково-дослідної діяльності студентів. В наявності також є клас дипломного проектування.

Усі викладачі кафедри мають науковий ступінь, активно беруть участь в міжнародних конференціях, науково-дослідних розробках, проходять стажування на провідних підприємствах та у вищих навчальних закладах України. Приймають участь при проектно-технологічному супроводі будівництва та ремонту важливих об’єктів Харкова та України. Серед них можна виділити першу в Харкові монолітну 25-поверхівку «Олімп», ремонт «ТЕЦ-5», реконструкцію заводу залізобетонних виробів «С.К.Б.М.» (на якому вперше в Харкові було організовано виробництво пустотних плит методом безопалубочного формування), будівництво стадіонів «Донбас-Арена» та «Арена Львів», реконструкція стадіону «Олімпійський», будівництво контейнерів «СХОЯТ» для зберігання ядерних відходів на Запорізький АЕС, будівництво Бескидського тунелю в Карпатах, будівництво Дністровської ГАЕС та ін.

Характеристика спеціальності

Випускники кафедри підготовлені для наукової та виробничої діяльності в області технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів та можуть займати такі посади: інженер-проектувальник, технолог з виробництва будівельних матеріалів, майстер цеху або буд майданчика, начальник виробничої лабораторії, директор малого будівельного підприємства, виконроб, інженер-лаборант, науковий співробітник, технік, менеджер або технічний консультант з продажу будівельних матеріалів та ін.

Організації та підприємства з якими співпрацює кафедра

Кафедра співпрацює з багатьма виробничими підприємствами і будівельними організаціями, які забезпечують проходження практики та працевлаштовують випускників. Це «Слобожанський комбінат будівельних матеріалів», «Харківські будівельні матеріали» («ХБМ»), «Харківський завод будівельних матеріалів» («Токан»), «Харківський плитковий завод», «Термолайф», «Житлобуд-1», «Житлобуд-2», «Спецбудмонтаж», «Курязький домобудівний комплекс», «Інститут Південдіпроцемент», «Євроцемент-Україна» («Балцем») та ін.

Склад кафедри

Сопов Віктор Петрович
Сопов Віктор Петрович
Завідувач кафедри фізико-хімічної механіки та технології будівельних матеріалів і виробів, доктор технічних наук, професор

Контактна інформація

Адреса кафедри:

  • вул. Сумська, 40:  ауд. 139; 249; 255; 255а
  • вул. Алчевських 48б: ауд. 115; 116;117; 222

Телефон: (057) 706-18-25

E-mail: tsmi@ukr.net

Сайт: tbmv.krasalex.com