Кафедра технології будівельного виробництва
Кафедра технології будівельного виробництва керується у своїй роботі принципом Генрі Форда – якість-це робити що-небудь правильно, навіть коли ніхто не дивиться.
Основними пріоритетами науково-педагогічної діяльності кафедри є дослідницька діяльність та підготовка висококваліфікованих інженерних та наукових кадрів в галузі нового будівництва, реконструкції, відновлення міських інженерних мереж, термомодернізації будівель і споруд.
Загальна інформація про кафедру
Кафедра традиційно веде підготовку студентів та аспірантів на високому рівні. Серед випускників аспірантури є велика кількість науковців та практиків, які зробили великий внесок в розвиток будівельної галузі не тільки на теренах нашої держави та колишнього СРСР а також далеко за їх межами. Наразі на кафедрі працює також докторантура.
За період свого існування викладачами та співробітниками кафедри написано багато робіт, які стали епохальними та зробили значний внесок в розвиток будівельної науки та технології будівництва. Це зокрема праці Неровецького О.І., Лейбфрейда Ю.М., Швиденко В.Й., Гаєвого О.Ф., Торкатюка В.І., Гончаренко Д.Ф., Савйовського В.В., Шумакова І.В.
На кафедрі вперше в країні була почата розробка теорії потокового будівництва.
Кафедра обладнана сучасним комп’ютерним та мультимедійним обладнанням, що використовується студентами під час навчання.
Вперше в університеті створено кафедральну спеціалізовану бібліотеку, яка постійно поповнюється новітньою науково-технічною, нормативною та навчальною літературою. Вона нараховує більше 1000 видань на паперових та електронних носіях.
Кафедра підтримує плідні контакти з проектними установами та виробничими підприємствами. Викладачі та співробітники залучені до виконання госпрозрахункових і держбюджетних науково-дослідних робіт.
Провідні викладачі кафедри приймають активну участь в підготовці та ліцензуванні спеціалістів технічного нагляду в будівництві, підвищенні кваліфікації інженерів проектантів та будівельників.
На кафедрі проводяться регулярні семінари з залученням викладачів, студентів, аспірантів, фахівців з проектних та будівельних організацій, органів місцевого самоврядування та контролюючих органів з метою виявлення та розв’язання проблемних питань галузі, обміну досвідом, популяризації рішень органів державного регулювання та ознайомлення з новітніми нормативними документами.
Кафедра з 2007 р. раз у два роки проводить міжнародну науково-технічну конференцію «Ефективні організаційно-технологічні рішення та енергозбережні технології», що кожного разу збирає до 150 учасників.
Перспективи кафедри в напрямку зв’язку науки і виробництва є такими:
- подальший розвиток зв’язків кафедри з підприємствами будівельної галузі, створення нових філій в проектних, науково-дослідних та будівельних підприємствах;
- розвиток міжнародних наукових та педагогічних контактів з колегами та фахівцями;
- проведення науково-технічних конференцій та семінарів з проблем розвитку будівельної науки та новітньої практики.
Характеристика спеціальності
Спеціаліст підготовлений до професійної діяльності в галузі промислового та цивільного будівництва та призначений для роботи в проектних і науково-дослідних інститутах, у виробничих, будівельних та експлуатаційних підприємствах, організаціях, що виконують проектно-пошукові роботи, в спеціалізованих проектних фірмах різних форм власності.
Професії та професійні назви робіт, до яких допускається випускник з дипломом освітнього рівня «бакалавр» за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія», згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України:
- начальник (інші керівники) та майстри дільниць (підрозділів) у будівництві;
- виконавець робіт;
- майстер будівельних та монтажних робіт;
- менеджер з архітектури та будівництва, технічного контролю, аналізу та реклами;
- менеджер у житлово-комунальному господарстві;
- інженери в галузі цивільного будівництва (інженер-гідротехнік; інженер з нагляду за будівництвом; інженер з проектно-кошторисної роботи; інженер-будівельник; інженер-будівельник з реставрації пам’яток архітектури та містобудування; інженер-проектувальник (цивільне будівництво); інженер-технолог (будівельні матеріали);
- інженер з охорони праці;
- технік-будівельник:
- технік-конструктор;
- інспектор з будівництва та пожежної безпеки;
інспектор з контролю за технічним утриманням будинків.
Організації, з якими співпрацює кафедра
Кафедра технології будівельного виробництва має виробничу спрямованість, тому традиційно проводить практики зі студентами спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» на 1-му та 3-му курсах, а також із студентами 3-го курсу архітектурного факультету для спеціальності 191 «Архітектура та містобудування» освітнього рівня бакалавр.
Базами практик зазвичай є філії кафедри. Студенти 1-го курсу здобувають робітничі професії на базі Центру професійно-технічної освіти №2.
На 3-у курсі виробничі практики проводяться в провідних будівельних організаціях: АТ «Трест Житлобуд-1», ТВД «Житлобуд-2», ТОВ «Стальконструкція» та ін.
Кафедра технології будівельного виробництва є випусковою і для освітнього рівня магістр спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», для котрих проводяться проектна і науково-педагогічна практики на базі ТОВ «Інститут Харківпроект» та ТОВ «ІНДАСТРІ».
Традиційно кафедра підтримує тісні зв’язки з такими провідними установами міста та країни як Харківський ПромбудНДІпроект, УРСА, ІЗОВЕР, ПАО «Харківметробуд», ПАТ «Південспецбуд», КП «Харківводоканал».
Філіали кафедри діють на базі АТ «Трест Житлобуд-1», ТВД «Житлобуд-2», а також установи професійної підготовки ЦПТО №2.
Склад кафедри
Контактна інформація
Адреса: м. Харків, вул. Сумська, 40, головний корпус ХНУБА, 2 поверх, ауд. 236.
Телефон: (057) 706-18-54
E-mail: kstuca-tbv@ukr.net
Сайт кафедри: http://tbv.org.ua/