28 квітня - День охорони праці

28 квітня - День охорони праці

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

Міжнародна організація праці (МОП) заснована у 1919 р. для підтримки демократії та соціального діалогу, боротьби з бідністю й безробіттям, заборони використання дитячої праці. У 2019 р. МОП святкує 100-літній ювілей. Саме тому День охорони праці 2019 організація планує присвятити аналізу своєї сторічної діяльності, спрямованої на поліпшення рівня охорони праці. У майбутньому МОП продовжить рухатися цим шляхом з урахуванням тих значних змін, які відбуваються у технологіях, демографічній ситуації, організації праці та кліматі.

Всесвітній день охорони праці, який відзначають 28 квітня, у 2019 р. стане лише початком всесвітніх подій та заходів, присвяченим охороні праці на роботі майбутнього, що триватимуть протягом усього року. Як зазначає Міжнародна організація праці, завдяки знанням та досвіду, накопиченим за 100 років, вона готова зрозуміти і прийняти ті виклики, які виникатимуть на шляху до бажаних змін у сфері праці.

Питання охорони праці на підприємствах – це, на жаль, саме той момент, про яке говорять: «Де тонко, там і рветься».

Сформулюємо головне: відповідно до трудового права, наймаючи людини на роботу, керівник бере на себе відповідальність за створення безпечних умов праці, запобігання травм і професійних захворювань.

Уся діяльність з охорони праці на будь-якому підприємстві спрямована на виконання двох основних завдань:
– створення безпечних і здорових умов для праці людей;
– навчання персоналу правилам охорони праці й безпеки життєдіяльності.

Хотілося б відзначити, що виконання правил охорони праці є обов’язком кожного працівника, і правильне оформлення документів, дотримання необхідних нормативних положень дає можливість керівникові захистити себе від недбалості або безвідповідальності співробітника стосовно власного здоров’я і правил безпеки.