В Україні триває спалах кору

В Україні триває спалах кору

ДО УВАГИ ВИКЛАДАЧІВ, СТУДЕНТІВ ТА СПІВРОБІТНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ

В Україні триває спалах кору з 2017 року. За цей час захворіли більше 73 000 людей у різних регіонах України. В Харківській області з початку року заразилися 1017 чоловік. Головна причина спалаху — велика кількість людей, нещеплених проти кору.

Кір — надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Ще 3-5 днів до того, як людина відчує себе хворою, вона виділяє віруси та небезпечнаа для оточуючих всі наступні дні до початку висипу.

Дев’ять із десяти нещеплених людей або тих, хто не хворів на кір, можуть занедужати після контакту з хворим. При перших ознаках хвороби необхідно терміново звернутися до лікаря та   не   займатися самолікуванням.

Проте захворюванню можна запобігти.

ЄДИНИЙ НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ВІД КОРУ — ВАКЦИНАЦІЯ.

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір не тільки серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжкий перебіг.

Вакцина проти кору безпечна та ефективна. Вакцинація гарантована державою безоплатно.

Для прийняття рішення про необхідність щеплення слід визначити вакцинальний статус (дані про щеплення проти кору у попередні роки).

Вакцинації підлягають особи, які:

  • Не мають зазначених у медичній документації двох щеплень для профілактики кору;
  • Не мають протипоказань, що зазначені в інструкції для медичного застосування вакцини для профілактики кору, паротиту, краснухи.

УВАГА: особам, які вакциновані раніше, рекомендується перевірити напруженість імунітету до кору методом серодіагностичного дослідження крові. Це дослідження доцільно провести, щоб уточнити свій імунологичний статус щодо кору. Воно може бути організовано для студентів, викладачів та  співробітників  ХНУБА  безпосередньо  в університеті при наявності достатньої кількості бажаючих.

З метою організації серодіагностичного дослідження крові в термін до 25 квітня 2019 р. необхідно надати списки бажаючих до навчально-методичного відділу к.33