День пам’яті та примирення та День перемоги

День пам’яті та примирення та День перемоги

День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом. Війна скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

Ювілейну дату дня Великої Перемоги доводиться відзначати у дуже складних умовах , але з великою повагою і вдячністю до ветеранів. Навіть через 75 років з болем та смутком кожен з нас згадує події далекого 45-го року, згадує солдат, які ціною власного життя та здоров’я подарували майбутнім поколінням мир і свободу.
Подвиг ветеранів війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя над смертю.
Ми схиляємо голови перед тими,   хто віддав життя за рідну українську землю, вклоняємося перед  подвигом односельців, які мужньо боролися за свободу Вітчизни, згадуємо  всіх тих, чиє життя забрала війна, хто  поліг у жорстокому бою, хто після перемоги помер від ран.  Ми славимо тих, хто  пережив роки окупації та пекло концтаборів, хто день за днем наближав перемогу у Другій світовій війні, хто самовіддано працював у тилу, піднімав з руїн і відроджував рідний край.

Висловлюємо  безмежну вдячність за мужність у боях, за щоденну сумлінну працю у повоєнні часи, за жертовність та міцність духу та щирі побажання міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії та довгих років життя.

Колектив університету.