День української писемності та мови

День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови. Це свято запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка. А у листопаді того ж року був виданий указ Президента України “Про День української писемності та мови”. Це свято відзначається щорічно в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця(1056-1114рр.) –першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської лаври, починається писемна українська мова.

У цей день, вшановуючи пам’ять Нестора Літописця, відзначають найкращі здобутки просвітителів у сфері мови та культури України. А також у цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика, в якому беруть участь і студенти ХНУБА.

День української писемності та мови – чудова нагода перевірити свої знання, дізнатися про цікаві факти чи просто замислитися над значимістю української мови для нашого народу. Тому, попри військові дії, буде проведено й радіодиктант національної єдності. Він звучатиме в ефірі Українського Радіо голосом Ади Роговцевої 9 листопада об 11:00. Також диктант транслюватиметься на телеканалах і диджитал-платформах Суспільного мовлення.

Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова — також наша зброя. І всі українці мають зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з кожного з нас.

Викладачами кафедри української мови та мовної підготовки іноземних громадян разом зі студентами нашого університету було проведено низку заходів до цього свята. Ми щиро вважаємо за необхідне говорити українською. Бо досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу. Ми, як і всі українці, хочемо, щоб нас побачив та почув світ, побачив успіхи України, її духовні та інтелектуальні надбання!

Кафедра української мови та мовної підготовки іноземних громадян.