Ділові ігри в ХНУБА при підтримці Харківської міської ради

Ділові ігри в ХНУБА при підтримці Харківської міської ради

Керівництво Харківського національного університету будівництва та архітектури при підтримці Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради запровадили низку заходів з розвитку особистості, комунікативних навичок та ведення результативних переговорів, а також з фінансової грамотності, що розвивають навички раціонального розподілу фінансових потоків, формування бюджету та управління фінансовими інструментами і їх можливостями! Дані заходи проходили у рамках проєкту-переможця громадського бюджету міста Харкова в межах Міської програми інноваційної та інвестиційної діяльності та іміджевих проектів на 2017-2025 роки під назвою «Школа фінансової грамотності» з 21 по 30 жовтня 2021 року.

Всі охочі мешканці міста Харкова, хто мав бажання прийняти участь у ділових іграх та зареєструвалися в онлайн-формі на сайті ХНУБА, або офіційному сайті Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів, мали можливість долучитися та отримати цінні знання, практикувати їх у ситуативних іграх та відчути справжній адреналін і задоволення. Формувалися команди відповідно до віку та життєвого досвіду. Серед учасників команди були досвідчені гравці і ті, хто вперше вирішив визначити рівень своєї фінансової грамотності, випробувати свої сили і знання щодо ведення переговорів та вирішення конфліктів.

У стінах Харківського національного університету будівництва та архітектури проходили наступні ділові ігри: «Управлінські поєдинки», «Абетка грошей» та «Життєвий Капітал», що відбувалися у супроводі професійних тренерів, які надавали свої консультації всім, хто потребував допомоги, чи поради.

«Управлінські поєдинки» – видовищний турнір, який передбачає проведення публічних єдиноборств щодо вміння комунікувати, добиватися цілей, при цьому знаходити максимально раціональне рішення. Учасники ділової гри «Управлінські поєдинки» мали можливість відпрацювати навички переговорів, менеджменту та управлінської майстерності. Тренінг відбувався у штучно змодельованих та конфліктних ситуаціях, які потрібно було вирішувати за столом переговорів. Під час гри тренери допомагали застосовувати різні управлінські прийоми, переговорні техніки та стратегії, які допомагали у досягненні результату.

Для школярів старших класів, здобувачів вищої освіти перших курсів, інших представників молоді проводилася ділова гра «Абетка грошей», метою якої є надання базових знань у сфері особистих фінансів. Молодь мала нагоду навчитися правильно розпоряджатися кишеньковими грошима, сформувати уявлення про особистий та сімейний бюджет, фінансове планування та його переваги. Тренери у процесі проведення гри допомагали учасникам: сформувати бачення щодо власного бізнесу, визначити цільову аудиторію, дізнатися, що таке «воронка» грошей, зробити презентацію власного бізнесу. Наприкінці гри професійним журі, яке складалось виключно з тренерів, визначалась команда-переможниця, члени якої отримували цінні призи.

Учень 9-го класу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Ілля Савченко в захваті прокоментував ділову гру «Абетка грошей», де він приймав участь: «Це неймовірно цікава гра, яка навчила планувати особисті фінанси, продумувати стратегію бізнесу та навіть змінила мій погляд на вибір професії! Тепер моя мрія – побудувати завод з переробки сміття. Це буде екологічно чисте виробництво без шкоди для суспільства».

Учень 7-го класу Харківської гімназії № 144 Ростислав Мішин зазначив про неперевершених тренерів, які цікаво доносили матеріал та давали влучні поради для його команди.

А Олег Лихо, учень 8-го класу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 164 не міг стримати своїх емоцій і був щасливий від того, що його команда перемогла та отримала подарунки (книгу Джорджа Клейсона «Найбагатша людина у Вавилоні: секрети першого міліонера»).

Велике враження на гостей ХНУБА справила гра «Життєвий Капітал» – українська версія всесвітньо відомої гри Cash Flow бізнесмена-мільйонера Роберта Кійосакі, адаптована під український менталітет, правила якої опираються на ті фінансові інструменти, які присутні у вітчизняній економіці, та яка вчить заробляти, аналізувати своє ставлення до фондів коштів і раціонально ними розпоряджатися в різних життєвих ситуаціях. За чотири години гравець умовно проживав 40 років власного фінансового життя. Кидаючи ігровий жереб та рухаючи фішки по ігровому полю, учасники гри мали можливість зіткнутися з такими ж фінансовими проблемами, якими наповнене людське життя в суспільстві, користуючись при цьому умовними грошима, виплачуючи кредити, іпотеки, чи купляючи акції, або бізнес (в залежності від витягнутої карточки на початку гри, де були прописані умови). Користь, яку отримали учасники від гри, у багато разів перевершила всі очікування, адже вони не тільки отримали необхідні знання, а й – поради від тренерів, навички щодо того, як вчасно виплатити кредити, сформувати «фінансову подушку» для своєї сім’ї та отримати пасивний дохід.

Ділові ігри, що відбувалися в ХНУБА надали можливість розвивати активну життєву позицію, позбутися внутрішніх перешкод, визначити цілі та пріоритети на майбутнє!

Бути фінансово грамотним – завжди актуально і ніколи не пізно!