Фотовиставка «Брати по війні: чотирьохлапі «добровольці» до «Дня Українського добровольця (14 березня)»

Фотовиставка «Брати по війні: чотирьохлапі «добровольці» до «Дня Українського добровольця (14 березня)»

14 березня цього року о 1200 у Музеї історії Харківського національного університету будівництва та архітектури (ХНУБА) відкривається фотовиставка «Брати по війні: чотирьохлапі «добровольці» до «Дня Українського добровольця (14 березня)»

На виконання плану заходів ХНУБА щодо здійснення  постанови Верховної Ради України  № 4261 від 17 січня 2017 «Про встановлення Дня українського добровольця» Музей історії ХНУБА та Харківське  об’єднання з захисту тварин «Разом» організує для студентів та усіх бажаючих фотовиставку та міжвузівський круглий стіл «Брати по війні: чотирьох-лапі «добровольці». До експозиції виставки входять: авторські фотографії присвячені домашнім тваринам (переважно котам та собакам) які всебічно допомагають і підтримують українських військових  у зоні бойових дій на сході України. Також у виставковій експозиції будуть представлені роботи студентів ХНУБА учасників Обласного студентського конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника захисникам України (Учасникам АТО) у місті Вовчанськ Харківської області. На відкритті виставки запланований показовий виступ справжніх службово-пошукових собак  у супроводі професійних кінологів!

Після закінчення презентації усі бажаючі мають змогу прийняти участь у роботі міжвузівського круглого столу за темою виставки, який організує Кіноклуб при кафедрі суспільно-гуманітарних дисциплін ХНУБА (керівник – доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Я. М. Кунденко) та Студентський гурток кафедри документознавства та української мови Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського, керівник професор А.Є. Прилуцька).

Попри те що виставка була представлена в багатьох містах та областях нашої держави в Харкові вона уперше! Виставка буде працювати у Залі інноваційних технологій Музейно-виставкового комплексу ХНУБА (вул.Сумська 40, 3 поверх) з 14.03.2019 по 28.03.2019, час роботи виставки з 1200 до 1500.

Довідкова інформація:

Хоч це Свято і є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячено, споконвіку супроводжує дружній український народ. Яскрава національна риса, благословення і традиція українського народу – бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.

Череда сучасних подій, які підштовхнули офіційні державні структури до створення цього Дня, ще далека від завершення. Вони мали свій початок з глибокої підготовки “братнім” північним сусідом чергової агресії і окупації українських земель. “Робота”, яку він провів у цьому напрямку була майже успішною. З кінця 2013 року і особливо з 20-х чисел лютого 2014 року це вже було неможливо приховати. Почалася окупація Кримського півострова.

Офіційна державна машина демократичної України, яка ще не оговталася від системної кризи кремлівських резидентів, як втім і широке міжнародне співтовариство, відчула справжній шок. Да і держава агресор знаходилася в числі “гарантів” суверенітету і територіальної цілісності України.

Часу на повноцінну офіційну координацію для повномасштабної протидії цій агресії просто не було, тим більш агресор став шантажувати світове співтовариство нанесенням ядерних ударів по території Європи та України. У цей, один з найскладніших для країни і світу моментів історії, Україні першими на допомогу прийшли саме прості українські добровольці.

У пояснювальній записці до Постанови Верховної Ради України № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» повідомляється, що саме в цей день – 14 березня 2014 року на полігоні в Нових Петрівцях вже більше 500 бійців самооборони Майдану (Народного Віче) почали підготовку до участі в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України.

Військовими патріотами України по всій країні в найкоротший терміни відкривалися буквально імпровізовані, життєво необхідні для збереження держави Україна підготовчі навчальні центри, створювалися величезні черги в військкомати, приводилася в бойову готовність техніка, налагоджувалися шляхи постачання і т.і. Саме добровольці першими виступили проти агресора, зіткнувшись з російськими силами ССО, ГРУ і ФСБ лицем до лиця.

Агресор став стрімко втрачати ініціативу, а захоплені населені пункти східної України стали звільнятися від загарбника. Це дало необхідний час нашим доблесним українським військовим частинам і державі організувати ефективну систему і лінію оборони від регулярної російської армії на лінії кримського перешийка і більш ніж 400 кілометрів східних кордонів, через які і почалося криваве військове вторгнення. Агресор був зупинений, захопивши тільки частину донецької та луганської областей.

“З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості”, – Верховна Рада України постановила – “Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня”.

Контактна інформація:

Організатор:
Директор Музею історії ХНУБА
Білостоцький Микита Олександрович
Т. 066 9983742
Т. 068 4236224
E/mail: hansfilosof@gmail.com

Голова Харківського  об’єднання з захисту тварин «Разом»
Кравченко Олена Владиславівна
Т. 096 5103358

Керівник кіноклубу при кафедрі суспільно-гуманітарних дисциплін ХНУБА доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін
Кунденко Яна Миколаївна
Т. 09 63799832