ХНУБА на XXVIІІ міжнародному огляді-конкурсі дипломних проектів випускників архітектурних і дизайнерських вищих шкіл та міжнародній науково-практичній конференції в м. Рівне

ХНУБА на XXVIІІ  міжнародному огляді-конкурсі дипломних проектів випускників архітектурних і дизайнерських вищих шкіл та міжнародній науково-практичній конференції в м. Рівне

Стало доброю традицією підводити підсумки щорічної науково-дослідницької та проектно-практичної роботи колективу архітектурного факультету нашого університету, презентуючи кращі дипломні проекти наших випускників на щорічний огляд-конкурс.

У цьому році конкурс проходив одночасно з міжнародною науково-практичною конференцією – це вперше надало йому статус заходу, що проходив під патронатом Міністерства освіти і науки України.

На огляд було надано 337 найкращих студентських дипломних робіт з 24-х українських закладів вищої освіти та 2-х іноземних (з Лівану та Азербайджану). У змаганнях за нагороди прийняли участь 203 бакалаврських та 134 магістерських роботи.

Як завжди, найбільша кількість наданих робіт була представлена в номінації Громадські будівлі і споруди (145) а найменша – з ландшафтної архітектури і з реконструкції та реставрації (по 10 робіт).

Найбільша кількість робіт на огляді-конкурсі була представлена такими закладами вищої освіти: КНУБА м. Київ – 73 роботи, Львівська Політехніка – 40 робіт та ХНУБА – 29 робіт. Зведені ані учасників конкурсу див. Табл. 1.

Делегація архітектурного факультету нашого університету була очолена доктором архітектури, професором, завідувачкоюкаф. ІТДАС Фоменко О.О. Серед делегатів були представники всіх кафедр АФ, в т. ч. д-р арх., проф. О.Ремізова, д-р арх., проф. В.Дубінський, д-р арх., проф. К.Черкасова, а також доценти: к. а. С.Данилов, к. а. Я.Родик, к. а. К.Чечельницька, к. а. В.Матвієнко,  к. а. О.Мироненко, В. Лопатько, В.Вещев.

Крім того, дипломом «Кращий навчальний посібник» було відзначено посібник, наданий кафедрою «Основи архітектури» (автори О.Буряк, Л. Рижевцева, В. Братенко), а робота В. Братенко отримала нагороду «Кращий автореферат наукової роботи».

Приємно, що окрім 22-х дипломів 1-го ступеню (74%) спеціальними нагородами Української спілки Архітекторів та Національної Академії Архітектури були відзначені магістерська робота А. Ізвекова (кер. проф.О. Фоменко ) – 2 дипломи, – та бакалаврська робота Б. Думич (кер. доц. Л. Рижевцева).

У відсотковому порівнянні кількості отриманих нагород ХНУБА також випередив інші профільні заклади вищої освіти Харкова (І-74%/ІІ-26%+ СВ) ХНУМГ ім. Бекетова (І-65%/ІІ-35%+ СВ) та ХДАДМ (І-55%/ІІ-45%).

Підсумки загального виступу нашого університету.

Наші науковці також взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції, надавши до збірки МНПК тези п’яти доповідей (проф. О.Буряк, проф. О.Ремізова, проф. О. Вигдорович, доц.  Ільєнко та доц. О. Смірнова).

На жаль, у межах запропонованої програми представники нашого факультету не мали можливості, взяти часть у професійному конкурсі щодо пропозицій з організації культурного простору у центрі Рівне. Це сталося через те, що було занадто пізно отримано умови участі у цьому заході.

У програмі огляду-конкурсу, як завжди, поряд з роботою референтур, що попередньо оцінювали рівень кваліфікаційної фаховості та графічної майстерності наданих проектів, було відвідування тематичних виставок, екскурсій та семінарів.

У цьому році організатори конкурсу здивували його учасників подорожжю в м. Дубно, Таранівський форт, та сел. Олика, де представники архітектурних шкіл мали можливість поринути в історичне минуле Волині та волинян. Завдяки гостинності організаторів конкурсу (О. Михайлішин, П. Ричков та ін.) було здійснено чудову подорож до жіночого монастиря та до м. Острог.

Творчій настрій, необмежена можливість спілкування з колегами та науково-педагогічними представниками різних архітектурних шкіл завжди залишають відчуття гідності за нашу професію, а гідні результати виступу – сподівання на найкраще майбутнє нашого університету.

За даними жеребкування наступним містом, де буде проводитись ХХІX огляд-конкурс, обрано Харків.

Рівне –місто проведення ХХVIII огляду конкурсу  дипломних проектів випускників архітектурних і дизайнерських  вищих шкіл та  міжнародної науково-практичної конференції

Члени делегації АФ ХНУБА перед початком конкурсу
( доц.. С. Данилов,Я. Родік, В. Вещев)

Урочисте відкриття  конкурсу ( Виступ Ректора РНУВГП)

Робочі епізоди конференції
Підсумки конкурсу
Мандрівки містом Рівне
Екскурсії та мандрівки по Рівненщині
Види нагородних дипломів отриманих ХНУБА