Всеукраїнська науково-практична конференція «BIM-технології в будівництві: досвід та інновації»

Всеукраїнська науково-практична конференція «BIM-технології в будівництві: досвід та інновації»

18‒19 березня 2021 р. наш університет в рамках науково-практичної конференції став платформою для обміну досвідом та інноваціями у середовищі ВІМ між проєктними, вишукувальними, виробничими, будівельними, керуючими компаніями та підприємствами, державними експертними та контролюючими установами, науково-дослідними організаціями та закладами освіти.

Для організації роботи в рамках взаємозв’язку «наука-практика» були залучені партнери університету з працевлаштування випускників і впровадження BIM-технологій в освітній процес «БІМПРУВ», «ВЕК-ЮА», «GENPRO» та «UABIM». Значну підтримку в цьому напрямку надали «Навігаційно-геодезичний центр» та «УКРГІДРОПРОЕКТ».

Захід відбувся у змішаному очно-дистанційному форматі. Локацією очного формату стала оновлена конференц-зала ХНУБА. Он-лайн слухачі могли переглянути трансляцію на YouTube. В рамках пленарного засідання були заслухані концептуальні доповіді, а формат другого дня конференції передбачав обмін досвідом між провідними організаціями, які займаються проєктуванням у BIM середовищі.

Зацікавленість до участі у конференції виявили освітні установи і профільні організації з усієї України. Загальна кількість учасників та гостей конференції перевищила 260 чоловік.

На конференції було представлено 20 закладів освіти з Києва, Харкова, Львова, Полтави, Кривого Рогу, Сум, Івано-Франківська, Дніпра, Одеси, Вінниці, Рівного, Прилук, Кам’янська та Сєверодонецька. Закордонним досвідом з впровадження BIM-технологій в освітній процес поділились фахівці з всесвітньо відомого у цій галузі університету ZIGURAT (Барселона, Іспанія).

Важливим фактом була участь у заході великої кількості проєктних, будівельних та науково-дослідних установ, серед них: «Трест Житлобуд-1», «Житлобуд-2», «Ковальська», «ІБК «АВАНТАЖ», «Житлобуд-3», «Строй Сіті», «НДІБК», «ІПІТ», «Академія», «Інженерне бюро професора Катценбаха та партнери – Україна», «BIMspirit», «IT Distribution», «Найс Проект», «ЕНЕРГО ІНЖИНІРІНГ», «Екополімер», «Спецтехномоніторинг», «Credo-Dialogue», «Віст-м», «Палада», «Пайл Тест Сістемс», «Мергель Трейд», «Урбаністика Хаб», «GASH», «Альтіс-Констракшн».

Доповідачі від Мінрегіону України та «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА» надали чітке розуміння – інформаційне моделювання будівель стає невід’ємною частиною української будівельної галузі. Україна швидкими темпами розвиває BIM та запроваджує підтримку на державному рівні. Цьому значно сприяє досвід роботи українських BIM-компаній над проєктами для країн Євросоюзу та США, де дані технології застосовуються більше 10 років, що було відображено у доповідях «ВЕК-ЮА», «GENPRO» та «UABIM». Вони також показали, що напрям BIM-технологій розвивається по схожій траєкторії з IT-сектором, і затребуваність висококваліфікованих спеціалістів в цій галузі буде з кожним роком тільки зростати. Такі тенденції обумовлюють необхідність внесення змін до освітніх програм з архітектурно-будівельних спеціальностей та створення умов для підвищення кваліфікації фахівців будівельної галузі.

Як і в IT-сфері, робота в BIM середовищі – це необхідність знання можливостей програмних комплексів та їх інтеграції між собою, що було окреслено представниками «ЛІРА САПР», «СКАД СОФТ» та «GENPRO». Не стояли осторонь і науковці нашого університету, вони презентували власні розробки, що передбачають запровадження BIM-технологій та технологій з інформаційного моделювання міст (CityInformationModeling), які роблять більш зручним та ефективним управління містами. Це дозволило залучитись підтримкою Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради в напрямку розвитку інформаційної моделі нашого міста.

Впевнені, що щорічне проведення конференції сприятиме застосуванню BIM-технологій в освітньому процесі та широкому їх впровадженню в будівельній галузі України.