Круглий стіл з обговорення Стратегії міста Харкова на 2020-2030рр.на тему: «Харків – місто якісного медичного сервісу»

Круглий стіл з обговорення Стратегії міста Харкова на 2020-2030рр.на тему: «Харків – місто якісного медичного сервісу»

8.07.2020 року на базі комунальної установи «Муніципальний стартап центр міста Харкова» експерти обговорили стратегію розвитку міської медицини у контексті розвитку міста Харкова та регіону, створення сучасного медичного сервісу, орієнтованого на задоволення потреб населення міста.

У заході взяли участь представники міської та обласної влади в сфері медичного забезпечення, медики, представники Національної служби здоров’я в Україні, IT-кластеру, бізнесу, а також представники закладів вищої освіти Харкова. Харківський національний університет будівництва та архітектури на круглому столі представляла професор кафедри фінансів та кредиту, доктор юридичних наук Попова Лілія Миколаївна.

Привітальне слово круглого столу взяли заступник директора Департаменту – начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Грецька-Миргородська В. В. та заступник директора Департаменту – начальник Управління інновацій в галузі охорони здоров’я Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради Каліушко К. Г. Модератором дискусії виступила координатора Харківської експертної групи підтримки медичної реформи, почесний консул Федеративної Республіки Німеччина в Харкові, керуюча партнерка Юридичної фірми ILF, Гавриш Т.С.

Про створення сучасного медичного центру ІНГО та центру вірусології в рамках реалізації проекту Бізнес-парк «Екополіс ХТЗ» доповів керівник Харківської філії страхової компанії ІНГО Пономаренко Ю.І. Фахівець зазначив, що у складі вищезазначеного бізнес-парку планується також індустріальний та технопарк, логістичний комплекс з e-commerce, агротехнологічний і торговий кластери, а також освітній центр.

Заступник начальника управління у м. Харкові та Харківській області Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я в Україні Кущ Д.В. доповів про зміни механізмів фінансування в системі охорони здоров’я, зазначивши про необхідність перетворень у вказаній сфері та про важливість стратегічних закупок, контролю та укладення договорів при становленні нових стандартів.

Крім того, розглядались деякі аспекти управління медичним закладом в сучасних умовах, реформування галузі охорони здоров’я, питання здоров’я громади міста, виклики та можливості медичного туризму тощо.

Результатом роботи круглого столу стало обговорення стратегічних трендів в сфері медичного сервісу та формування пріоритетів розвитку медицини до 2030 року, серед яких були виділені наступні:

  • підвищення ефективності управління медичними установами, залучення бізнесу, створення опікунських рад;
  • залучення інвестицій в сферу охорони здоров’я, зокрема інвестування медичних стартапів, розвиток страхової медицини та медичного туризму;
  • підвищення кваліфікації медичного персоналу;
  • забезпечення підтримки здоров’я громади, здійснення профілактики та оперативного реагування на епідемію, підвищення ролі первинної медицини, прийняття інституційних рішень зі створення сучасних медичних центрів і впровадження нових технологій.

 

Фото: Тетяна Юрченко