Міжвузівський вебінар «Не жіноча справа», присвячений Дню захисників і захисниць України

Міжвузівський вебінар «Не жіноча справа», присвячений Дню захисників і захисниць України

25 жовтня 2021року на кафедрі суспільно-гуманітарних дисциплін ХНУБА за сприяння Інформаційно-іміджевого центру ХНУБА (керівник Попова Л.), Центру військово-патріотичного виховання ХНУБА, Центру ґендерної освіти та Кіноклубу ХНУБА (керівник Кунденко Я.), проблемної групи «Архе» (філософський кружок, керівник Яровицька Н.) та за участю студентського наукового гуртка при кафедрі документознавства та української мови Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (керівник Прилуцька А.Є.) був проведений он-лайн перегляд та обговорення авторського документального фільму президента Благодійного фонду «Сестра милосердя» Ярини Чаговець «Не жіноча справа».

Заходи з патріотичного виховання стали традицією у нашому університеті. Так, були проведені: персональна художня виставка члена Національної спілки журналістів Сергія Пущенко «Портрети добровольців на війні» (21 листопада 2018р.); фотовиставка «Брати по війні: чотирьох-лапі «добровольці» (14 березня 2019р.); виставка робіт учасника АТО, художника-плакатиста Юрія Нерослика «Україна переможе» (30 жовтня 2019р.), виставка плакатиста Микити Тітова «Добровольці: добро і воля!» (17 березня 2021р).

Документальна стрічка, яка була переглянута, присвячена жінкам так званих чоловічих професій та долає гендерні стереотипи через зйомку та демонстрацію відеофільму про жінок, які присвятили себе складним професіям: механікиня СТО, операторка телебачення, арбітриня з футболу та військова полковниця. Учасниця бойових дій Наталя Лисенко є яскравим прикладом захисниці України у такий нелегкий час воєнного протистояння.

Студенти архітектурного факультету та магістри факультету інформаційних технологій, інженерії та управління, гості з Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ» висловили своє бачення проблем сучасного українського суспільства не тільки відносно гендерного питання у професійній сфері, а і загальнолюдські та екзистенційні проблеми людини у стані «гібридної» війни, які привернули увагу всіх присутніх (вітчизняних та іноземних студентів) і дали змогу відчути небезпеку війни «поряд». Питання війни та миру, мужності та жіночності не лишили нікого байдужими і потребують розвитку у нових зустрічах та обговореннях.

Запрошуємо до перегляду стрічки за посиланням:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4361854230601270&id=2054127481373968&sfnsn=mo&d=n&vh=e

Чекаємо Ваші відгуки та пропозиції на сайтах Кіноклубу ХНУБА та кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін.