Регіональний науково-практичний семінар
«BIM-технології: досвід та перспективи впровадження»

Регіональний науково-практичний семінар <br>«BIM-технології: досвід та перспективи впровадження»

06 лютого 2020 р. у Харківському національному університеті будівництва та архітектури відбувся Перший регіональний науково-практичний семінар «BIM-технології: досвід та перспективи впровадження». Як сказав один з доповідачів Дмитро Макаров (Аutodesk), ВІМ (інформаційне моделювання будівель) – це не наше будівельне майбутнє, це вже наше сьогодення, а, можливо, і наше вчора! Творча група нашого університету, котра взяла участь у подібній конференції у НДІБВ ім. В.С. Балицького у грудні 2019, відреагувавши на інтенсивний розвиток у даній галузі, поставила мету проведення цього першого семінару у нашому регіоні.

Мета: ознайомлення топових інвестиційно-проектно-будівельних компаній Харківського регіону з можливостями BIM та спільне формування архітектурно-будівельних освітніх програм у ХНУБА за сучасними вимогами. ХНУБА вже декілька років випускає бакалаврів та магістрів з навичками роботи у ВІМ. Наші випускники швидко стають провідними проектувальниками у цифровому середовищі та очолюють фірми та творчі колективи. Це цілком впевнені та самодостатні фахівці, що знають сучасні тренди, від них такі тренди залежать, і це ‒ наша гордість, тому що це ‒ висока школа ХІБІ/ХДТУБА/ХНУБА!!!

На таких фахівців зараз існує високий попит від виробничих, проектних та наукових організацій, і ХНУБА тут є лідером з такої підготовки. Вже функціонує навчальний клас на кафедрі графіки, в короткі терміни відкриється такий же в головному корпусі, де проходитиме навчання студентів, викладачів та представників організацій-партнерів. Для використання в навчальному процесі кафедра залізобетонних та кам’яних конструкцій прямо на семінарі отримала від представників ТОВ «ЛІРА САПР» комплект ліцензійних програмних комплексів для розрахунку та проектування будівельних конструкцій «ACADEMICset2019». Комплект  включає мережну ліцензію на 10 робочих місць програмних комплексів сімейства ЛІРА (ЛІРА-САПР, МОНОМАХ-САПР, ЕСПРІ, САПФІР-3D). Сучасні версії програмних комплексів ЛІРА-САПР 2019 та САПФІР-3D 2019 є представниками технологій нового покоління для виконання параметричного моделювання будівель і споруд довільної форми. Їх система візуального програмування є гнучким інструментом у системі BIM-технологій. Наш семінар ‒ це чудово організований сучасний формат, де кожна доповідь була джерелом інтенсиву та перспектив! Після виступів – круглий стіл з обговоренням результатів! Плідна дискусія була і протягом всього дня, дійсно змістовна і емоційна, видно з фото! Всім учасникам велика подяка! Дякуємо керівництво виробничих та проектних організацій за організаційну та фінансову підтримку (перелік всіх у програмі семінару)! Подяка Єгору Семіоничеву, керівникові ТОВ «ВЕК-ЮА», філії американської компанії «VEC California Corporation». Подяка адміністрації університету за сприяння! Подяка творчому колективу ХНУБА: Ігор Шумаков, Олександр Самородов, Олексій Кабусь, Віталій Виноградов, Олексій Дитюк! Подяка Татьяна Алёшечкина за класну фотозйомку! Незабаром у ХНУБА нові івенти з новими результатами!!! Час стрімкий, давайте встигнемо!!!