Розпочато прийом заявок в Український фонд стартапів

Розпочато прийом заявок в Український фонд стартапів

2 грудня 2019 року Український фонд стартапів розпочав прийом заявок на фінансування проектів. Подати їх можна на сайті usf.com.ua

За словами Міністра фінансів Оксани Маркарової, оскільки інновації – ключовий пункт для економічного зростання та збільшення продуктивності, то одне з основних завдань Фонду – на основі найкращих світових практик розпочати системну підтримку тих перспективних українських проектів, які ще недостатньо великі, щоби потрапити в поле зору «класичних» інвесторів.

Вимоги до стартапів:

 • фінансується лише український бізнес з орієнтацією на світові ринки;
 • проєкти мають бути на ранніх стадіях розвитку (pre-seed and seed);
 • організація повинна бути орієнтована на отримання доходу;
 • до уваги беруться інноваційні ІТ / високотехнологічні продукти;
 • наявність команди лідерів, створену для розвитку бізнесу;

Більш детально вимоги описані на сайті usf.com.ua/uk в розділі “Що ми шукаємо”.

Вимоги до подачі заявки:

 1. Анотація українською мовою (до 500 знаків);
 2. Анотація англійською мовою (до 500 знаків);
 3. Бізнесплан з описом наступних обов’язкових розділів: команда, ринок, продукт, технологія, стратегія;
 4. Кошторис (в т.ч. із зазначенням календарного плану);
 5. Фінансові прогнозні показники;
 6. Резюме (із зазначенням відомостей щодо освіти, кваліфікації та професійного досвіду) залученого персоналу та/або технічне завдання (якщо персонал ще не найнятий) для ключових позицій стартапу.

Проведення першого Pitch event (представлення бізнес концепцій перед конкурсною комісією) заплановане до кінця поточного року.

Заявки від стартапів прийматимуться на постійній основі, проте на перший Pitch event можуть потрапити лише ті проекти, які були подані в грудні. Стартапи, які заявлять про себе пізніше, будуть розглянуті на наступному Pitch event.

Фонд планує надавати безповоротну фінансову допомогу стартапам на початкових стадіях розвитку. Проєкт на стадіях pre-seed  можуть отримати грант на суму $25 000, стартапи на стадіях seed – грант на суму $50 000. Таким чином, один стартап може сумарно отримати $75 000.

Проект, який отримає грант, повинен буде подавати звітність про використання коштів.

Фонд фінансує майже усі галузі, окрім азартних ігор, виробництва та реалізації небезпечних речовин, алкогольних та тютюнових виробів, військових та ядерних технологій.

Цільові сектори: штучний інтелект (AI), доповнена реальність (AR/VR), великі дані (BigData), блокчейн, кібербезпека, захист (Defence), медицина та охорона здоров’я, подорожі, фінансові технології (FinTech), освітні технології (EdTech), робототехніка, професійні послуги, програмне забезпечення як послуга (SaaS), виробництво, електронна комерція, інтернет речей (IoT).

Допустимі витрати учасників, які можуть бути профінансовані грантовою програмою, включають створення прототипу, підтвердження концепції, розвиток бізнесу, реєстрацію прав інтелектуальної власності, тестування та пілотування розроблених інноваційних рішень/технологій, підготовку бізнес-планів для подальшого залучення акціонерного та боргового капіталу, витрати на комерціалізацію продукту тощо.

Для допомоги в підготовці заявки в Український фонд стартапів звертатись до директора стартпап центру університету Смачило Валентини Володимирівни.

e-mail: miroslava.valya@gmail.com