УРОЧИСТА ПОСВЯТА ПЕРШОКУРСНИКІВ 2021 року В СТУДЕНТИ ХНУБА

УРОЧИСТА ПОСВЯТА ПЕРШОКУРСНИКІВ 2021 року В СТУДЕНТИ ХНУБА

 

31 серпня 2021 року в актовій залі Харківського національного університету будівництва та архітектури відбулася урочиста посвята першокурсників 2021 року в студенти ХНУБА. До лав студентства прийняли нове поповнення майбутніх будівельників, архітекторів, сантехніків, механіків, економістів, екологів, фінансистів, менеджерів, фахівців IT-галузі та багатьох інших.

На свято прийшли привітати нових здобувачів вищої освіти керівництво університету, а саме: ректор університету, канд. техн. наук, професор, дійсний член Академії будівництва України Череднік Димитрій Леонідович; заступник ректора (перший проректор) з науково-педагогічної роботи, кандидат технічних наук, доцент Бугай Володимир Сергійович; заступник ректора (проректор) з науково-педагогічної роботи, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, дійсний член Академії будівництва України Гончаренко Дмитро Федорович; проректор з адміністративно-господарської роботи Шмигун Євген Іванович; голова профспілкового комітету студентів та аспірантів університету, помічник першого проректора, кандидат технічних наук, доцент Плахотніков Кирило Валерійович; декан будівельного факультету, кандидат екон. наук, доцент Савченко Олександр Іванович; декан архітектурного факультету, кандидат архітектури, доцент Вигдорович Ольга Володимирівна та виконувач обов’язків декана факультету інформаційних технологій, інженерії та управління, кандидат економічних наук, доцент Халіна Вероніка Юріївна.

На посвяту в студенти завітали також гості: віцепрезидент Національної спілки архітекторів України, Заслужений архітектор України, доктор архітектури, професор Чечельницький Сергій Георгійович, головний радник ПрАТ «Укргідропроект», доктор технічних наук, професор Вайнберг Олександр Ісаакович, головний радник ПрАТ «Укргідропроект», доктор технічних наук, професор Ландау Юрій Олександрович.

Свою урочисту промову за звичаями ХНУБА розпочав ректор університету, який довів до відома, що в дружню студентську сімʹю ХНУБА, якому торік виповнилося 90 років, влилося нове покоління з контингенту 354 бакалаври та 246 магістрів, які обрали собі шлях однієї із благородніших і мирних професій на землі. Череднік Д. Л. висловив тверду впевненість, що прийнята в університет молодь буде виключно примножувати добрі традиції, здобутки та славу університету.

Чечельницький С. Г. зазначив, що не дивлячись на заслужені за все його життя регалії, які зачитувались про нього, віддав би все, щоб опинитися на місці студента, оскільки кращі роки життя – це роки навчання в університеті. Заслужений архітектор України нагадав, що всі головні будівельники та архітектори міста Харкова та багатьох інших міст України – це, як правило, випускники ХНУБА. Вайнберг О. І. погодився з думкою Чечельницького С. Г. та підтвердив, що найкращі роки життя будь-якої людини – це студентські роки. Саме в цей час людина формується як особистість, що може не тільки здобути глибокі знання та вміння. Вайнберг О. І. нагадав, що з давніх часів будувались приголомшливі споруди і будівлі, що збереглися понині, і в сучасному світі немає людини, яка б не чула про піраміди Єгипту, споруди і будівлі Древньої Греції, прекрасний Тадж Махал тощо. І все це говорить про одне, що будівельна спеціальність – одна з найкращих у світі. Ландау Ю. О. у своєму виступі вказав, що у студентів починається новий етап життя і він радий з того, що вибір пав саме на Харківський національний університет будівництва та архітектури, оскільки будівництво – це та галузь, що є важливою частиною цивілізації з давніх часів і до наших днів, саме будівельники створюють те, що необхідно в першу чергу для життя людини. Плахотніков К. В. зазначив, що студенти отримали можливість увійти до профспілки студентів та аспірантів – братерство, метою діяльності якого є добра порада, допомога та захист студентів усіх курсів та спеціальностей.

За сталою традицією ХНУБА, під час посвяти в студенти відбулася передача Факела Знань від випускників студентам перших курсів. Право передачі Факела Знань надано випускнику будівельного факультету, магістру Морозову Вадиму. Студент першого курсу будівельного факультету Свинаренко Єгор прийняв символічний Факел Знань та від імені всіх першокурсників пообіцяв ректорату та професорсько-викладацькому колективу, що з гідністю та честю будуть нести його з перших днів студентства, сумлінно навчатися, реалізовувати свій потенціал та продовжувати славні традиції Харківського національного університету будівництва та архітектури, адже бути студентом ХНУБА – це престижно та почесно. Наприкінці урочистого заходу ректор Череднік Д. Л. вручив першокурснику символ будівельника – кельму та символічну залікову книжку.

Тож вітаємо першокурсників, бажаємо натхнення, успіхів у навчанні та всього найкращого!