В університеті стартує проєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic IQ)

В університеті стартує проєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic IQ)

Американські Ради з міжнародної освіти реалізують проєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic IQ) за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. У конкурсному відборі до проєкту приймали участь 153 заклади вищої освіти (ЗВО) України. За результатами опрацювання аплікаційних форм було обрано 60 ЗВО-фіналістів, серед яких – Харківський національний університет будівництва та архітектури.

Мета проєкту Academic IQ – об’єднати професійну спільноту освітян середньої та вищої освіти для обміну досвідом та співпраці задля підтримки академічної доброчесності та якості освіти.

Результатом діяльності проєкту Academic IQ та співпраці українських й міжнародних експертів стане розвиток освітянського середовища задля відповідального запровадження норм академічної доброчесності та посилення спроможностей освітньої системи України на засадах і принципах академічної доброчесності та якості.

У рамках першого заходу «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти в університетах» ХНУБА представляла робоча група делегатів у складі першого проректора з науково-педагогічної роботи Бугая В.С., уповноваженого представника керівництва з розробки та впровадження внутрішньої системи забезпечення якості освіти та освітньої діяльності, професора кафедри автоматизації виробничих процесів Журавльова Ю.В. та доцента кафедри безпеки життєдіяльності та інженерної екології Лебедєвої О.С. Захід відбувся 23-27 листопада 2020 року на платформі Zoom. Спікерами виступали: Скотт Вітмор (заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні), Енн Доморад (старша виконавча директорка, Американські Ради з міжнародної освіти), Ярема Бачинський (директор в Україні, Американські Ради з міжнародної освіти), Яна Чапайло (координаторка проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»),         представники Міжнародного центру з Академічної доброчесності – Девід Реттингер (Університет Мері Вашингтон, США), Тріша Бертрам Галлант (Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США), Аманда МакКензі (Університет Ватерлоо, Канада).

Наступний крок в рамках проєкту – підписання Меморандуму про співпрацю, заповнення анкети для самооцінювання інфраструктури забезпечення академічної доброчесності та якості освіти в університеті, проведення онлайн опитувань здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників ХНУБА, які заплановані з 1 грудня 2020 року по 5 лютого 2021 року.

Мета опитувань –  збір даних щодо дотримання університетом, викладачами та здобувачами вищої освіти принципів академічної доброчесності, виявлення проблемних індикаторів та аналіз отриманих даних з метою покращення системи забезпечення академічної доброчесності та якості освіти в університеті (опитування анонімне, зібрана інформація не буде поширюватися, а доступ до неї будуть мати лише представники проєкту від університету).

Деталі проведення онлайн опитувань буде повідомлено найближчим часом.

Вітаємо всіх учасників освітнього процесу ХНУБА з новим кроком до покращення якості освіти в нашому університеті!