Вітаємо Олександра Самородова з отриманням Почесної грамоти Харківської обласної ради!

Вітаємо Олександра Самородова з отриманням Почесної грамоти Харківської обласної ради!

Вітаємо доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри геотехніки, підземних та гідротехнічних споруд Харківського національного університету будівництва та архітектури Олександра Віталійовича Самородова з отриманням Почесної грамоти Харківської обласної ради за багаторічну сумлінну й плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти і науки міста Харкова та з нагоди професійного свята – Дня науки!

Професор Самородов О.В. має понад 100 друкованих праць, серед яких 2 монографії, 10 патентів України на винахід, 10 навчально-методичного характеру, в тому числі 2 підручники. 10-ть наукових праць входять до наукометричних міжнародних баз Scopus і Web of Science. Він є одним з розробників концептуального національного нормативного документу ДБН з проєктування основ та фундаментів будівель і споруд.

Вже багато років на кафедрі, яку він очолює, існує його наукова школа з проєктування ефективних великорозмірних комбінованих пальових і плитних фундаментів багатоповерхових та висотних будівель. З цього напрямку під керівництвом Самородова О.В. закінчили аспірантуру та захистили кандидатські дисертації 5 його учнів.

Професор Самородов О.В. є членом Президії та головою Харківського осередку Всеукраїнської громадської організації «Українське товариство механіки ґрунтів, геотехніки та фундаментобудування», а з 2006 року – членом Міжнародної спілки з механіки грунтів та геотехніки (International Society for Soil Mechanics and Geotechnical Engineering, London, United Kingdom),  приймає активну участь у міжнародних проєктах, отримав декілька грантів та має досвід запрошеного професора для читання лекцій англійською мовою у іноземному університеті.

Ректорат, профспілковий комітет університету  вітає Олександра Віталійовича та бажає подальших творчих успіхів.