Вперше у Харкові співробітники ХНУБА провели автоматизований моніторинг фундаменту ТРЦ Нікольський

Вперше у Харкові співробітники ХНУБА  провели автоматизований моніторинг фундаменту ТРЦ Нікольський

З 2013 року від початку будівництва торговельно-розважального центру «Нікольський» по вул. Пушкінській, 2 у м. Харкові проводився автоматизований інструментальний моніторинг напруженого стану системи «грунтова основа – пальово-плитний фундамент» у рамках науково-технічного супроводу будівельного об’єкта співробітниками кафедри геотехніки, підземних та гідротехнічних споруд ХНУБА (проф. О.В. Самородов, доц. А.В. Убийвовк та асп. О.Є. Дитюк).

Будівля має 7 поверхів та антресольний поверх, з них 2 поверхи підземного паркінгу, 5 поверхів торговельно-розважальної зони. Конструктивна система будівлі – комбінована каркасно-діафрагмова. Будівельна система будівлі – монолітна каркасна з залізобетонним монолітним попередньо-напруженим перекриттям. Фундамент – комбінований пальово-плитний з концентрацією бурових паль під несучими елементами каркасу.

На об’єкті будівництва при виконанні робіт нульового циклу було встановлено 23 (двадцять три) датчики всесвітньо відомих фірм Geokon та Geosense двох типів: тензодатчики (Strain meter: Strain meter VWS 4000, Rebar Strain meter VWS 4000) – для визначення напружень у стволах бурових паль та у верхній і нижній сітках армування плити ростверку, а також датчики тиску грунту (Pressure Cell: Pressure Cell VWTPC-4000, Pressure Transducers 4800-1-350), що були розміщені під підошвою плити.

Загалом система автоматизованого моніторингу мала класичну багаторівневу структуру:

  • Перший рівень – 23 датчики (тензодатчики Strain meter та датчики тиску грунту Pressure Cell). Забезпечує отримання інформації про стан об’єкта у вигляді аналогових сигналів.
  • Другий рівень – два мультиплексори (тип BKC MUX 01.16.04). Забезпечує мультиплексування аналогових сигналів контрольно-вимірювального обладнання на локальний концентратор даних.
  • Третій рівень – один локальний концентратор даних (тип BKC LOCON RS/CL-01.008.02). Забезпечує збереження показань контрольно-вимірювального обладнання в пам’яті локальних концентраторів даних з наступною їх передачею на центральний вузол обробки даних.
  • Четвертий рівень – один центральний вузол обробки даних (тип ноутбук Fujitsu LB AH531 GL (VFY:AH531MRNC5RU) CEL B815/2 GB/DVD/500GB/GERMANY STICKER/AC 65W+EU CABLE/KB RU/US/NO OS/15,6). Забезпечує збір і збереження даних від локального концентратора з іх наступною обробкою у програмі «ТИТАН». Технічний засіб четвертого рівня є сервером збору даних.

Отримані результати натурних досліджень є незамінними науковими даними, що необхідні для обґрунтування вибору розрахункової моделі ґрунтової основи та її параметрів для адекватного моделювання подібних великорозмірних пальово-плитних фундаментів.