Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, мета якої – привернення уваги суспільства, особливо молоді, до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів влади, громадських організацій, закладів освіти щодо уваги до зазначених проблем. Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 17.11. 2020 року №6/1379-20 в закладах освіти проводяться заходи з урахуванням умов карантинних обмежень.

Нажаль, кількість випадків правопорушень за статтею домашнє насильство в Україні в поточному році зросло майже вдвічі: 2,7 тисяч правопорушень проти 1,5 тисяч правопорушень в 2019 р. За словами генерального прокурора України І. Венедіктової каталізаторами зростання стала пандемія та зростання безробіття, вимушена ізоляція, нею обумовлені.
Центр Гендерної освіти ХНУБА, який очолює доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Т. Арзуманова, щорічно приймає участь у Всесвітній акції. Дистанційна форма навчання не завадила викладачам кафедри організувати круглі столи, на яких обговорювались нагальні проблеми гендерної політики в Україні та світі. Засідання відбувались on-line на платформах Zoom та Google Meet.
Зав. кафедрою кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін О. Солошенко провела два круглих стола за участю студентів-першокурстників архітектурного факультету. Перший був присвячений ролі та місцю українських жінок в історії, а на другому висвітлювались проблеми боротьби із гендерними стереотипами у сучасному суспільстві, зокрема прояви сексизму в професійній діяльності.
Аналогічні проблеми були обговорені доцентами Т. Арзумановою, Я. Кунденко, Н. Яровицькою, старшим викладачем О. Кошкіною під час проведення круглих столів зі студентами перших-других курсів будівельного, санітарно-технологічного, механіко-технічного факультетів та факультету економіки та менеджменту. В рамках співробітництва кафедри з Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» та Харківським національним медичним університетом в засіданнях брали участь студенти та викладачі даних закладів вищої освіти.
Було заслухано більше 100 докладів, підготовлених студентами всіх факультетів університету. Кращі доповіді загальною кількістю 34 були опубліковані в збірці наукових праць Студентського наукового товариства «Кліо» кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін.

У межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» психологом університету Дитюк С.О. були проведені онлайн-зустрічі зі студентами 1 курсу факультету економіки та менеджменту, санітарно-технічного (ТВм-50, ТВГм-50, ВВм-50) та будівельного (Пм-51, Пм-52) факультетів. Обговорювалися питання булінгу та різних форм його вияву. Під час спілкування особливу увагу було приділено проблемі торгівлі людьми, її формам та методам вербування, проаналізовано життєві історії, які допомогли студентам зрозуміти, як відбувається торгівля людьми в різних її формах.
Студентам гр. МО-11, ПА-11 була запропонована гра “Міф чи правда”, яка була покликана перевірити, чи зрозуміли студенти, як можуть виглядати ситуації торгівлі людьми, та чи знають, як уберегти себе та своїх близьких від схожих небезпечних ситуацій.

Усі матеріали проекту, що можуть бути використані педагогічними працівниками доступні на сайті МОНУ за посиланням https://mon.gov.ua/ua/news/akciya-16-dniv-proti-nasilstva-mon-rekomenduye-provesti-urok-shodo-pitan-problem-u-simyi

Також МОН спільно з Громадською спілкою «А21 Україна» з нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» пропонує до перегляду вебінар для педагогічних працівників щодо протидії торгівлі людьми, який допоможе провести навчальні заняття (уроки) з дітьми щодо протидії торгівлі людьми та ознайомитися з інформаційними матеріалами до таких занять (уроків).

Булінг – це…