Звання «Почесний громадянин Харківської області» надано професору О.М. Тарадаю

Звання «Почесний громадянин Харківської області» надано професору О.М. Тарадаю

На пленарному засіданні V сесії VIII скликання Харківської обласної ради звання «Почесний громадянин Харківської області» присвоєно п’яти жителям області, в тому числі голові ради директорів Міжгалузевої регіональної корпорації «Теплоенергія», депутату Харківської обласної ради 3-х скликань, доктору технічних наук, професору Олександру Михайловичу Тарадаю.

Вітаємо, Олександре Михайловичу! Бажаємо здоров’я та подальшого визнання Ваших заслуг!

Корінний харків’янин, Олександр Михайлович Тарадай народився 17 квітня 1940 року. Закінчив 49-ю середню школу, Харківський будівельний технікум, а потім Харківський інженерно-будівельний інститут, де два курси він навчався заочно під час проходження строкової служби в армії. За 15 років роботи в проєктному інституті «Харківпроект» Олександр Тарадай пройшов шлях від техніка-конструктора до заступника головного інженера проєкту. З 1974 року Олександр Тарадай працює на теплопостачальному підприємстві Харкова та області начальником виробничої служби, головним інженером, а з 1989 року – генеральним директором «Харківтеплоенерго», трансформованого потім в МРК «Теплоенергія».

О.М. Тарадай поряд зі званнями почесного енергетика і почесного комунальника має також статус почесного громадянина міста Чугуєва.
Тепер віцепрезидент всеукраїнської асоціації «Укркомунтеплоенерго», член експертної ради Мінрегіону з теплопостачання, професор Тарадай О.М. працює на кафедрі теплогазопостачання, вентиляції та використання теплових вторинних енергоресурсів своєї альма-матер – Харківського національного університету будівництва та архітектури. За роки науково-педагогічної діяльності за його авторства опубліковано три монографії та понад 60 наукових статей.