Зустріч із аспірантами першого року навчання

Зустріч із аспірантами першого року навчання

4 листопада в залі засідань вченої ради університету відбулась зустріч з аспірантами першого року навчання. На жаль, у 2020 році до аспірантури було зараховано лише шість здобувачів ступеня доктора філософії, однак, це саме той випадок, коли важливий не кількісний показник, а якісний. Так, ці молоді науковці не лише успішно склали вступні іспити, а й приємно здивували своїми професійними навичками так як деякі з них мають кембриджський сертифікат з володіння іноземною мовою на рівні С1, а дехто очолює власну фірму та реалізовує замовлення на будівельні роботи у країнах Європи. Проте, досить вести мову про аспірантів, повернемось до зустрічі.

Метою зустрічі було ознайомлення аспірантів із університетським життям та їхньої ролі у ньому.

Із вітальною та настановною промовою виступив заступник ректора (проректор) з науково-педагогічної роботи доктор технічних наук професор Гончаренко Дмитро Федорович. Він зауважив, що майбутні чотири року будуть найкращим часом у житті аспірантів, оскільки вони матимуть змогу присвятити себе та увесь час науковим дослідженням, тим самим реалізувати себе та сприяти розвиту української науки.

Наступною взяла слово завідувачка аспірантури кандидат технічних наук Лихограй Вікторія Вікторівна, яка розповіла аспірантам про організацію освітньо-наукового процесу в університеті, ознайомила аспірантів із структурою та наповненням сайту, довела до відома актуальні вимоги щодо проходження захисту з метою здобуття ступеня доктора філософії.

Про механізмами отримання освітньої, організаційної, інформаційної, консультативної та соціальної підтримки до аспірантів звернувся голова первинної профспілкової організації кандидат технічних Плахотніков Кирило Валерійович. Інформація, яку підготував Кирило Валерійович, містила у собі мету та завдання профспілкової організації студентів та аспірантів. Окрім того, він розповів про служби університету, які допоможуть у щоденному аспірантському житті, такі як спортивний клуб, університетський клуб творчості, служба психологічної підтримки,цент гендерної освіти тощо.

Раду молодих учених представили кандидат технічних наук Гайдучок Олександр Григорович та кандидат технічних наук доцент Кабусь Олексій Васильович, який протягом 2016 року по 2019 рік був її очільником і наразі є начальником науково-дослідного сектору. Вони розповіли аспірантам про діяльність ради молодих вчених, можливість долучатись до наукових проектів молодих вчених і створювати власні, отримання різноманітні стипендій за умови досягнення значних наукових результатів у роботі та агітували брати активу участь у науковому житті університету.

Наостанок Вікторія Вікторівна акцентувала увагу аспірантів на головному їхньому завданні: берегти здоров’я та впевнено йти до поставленої мети.

Зустріч відбувалась з дотриманням карантинних вимог.