Важлива інформація

Про обов’язковість визнання (нострифікації)
документів про освіту, отриманих в своїй країні.

В грудні 1999 року Україна прийняла закон «Про ратифікацію Конвенції про визнання кваліфікацій вищої освіти в Європейському регіоні». Відповідно  цього закону Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання проводити процедуру визнання іноземних документів про освіту громадян, які приїздять на навчання в Україну.

У результаті процедури визнання власник іноземних документів про освіту отримує Свідоцтво, яким підтверджується право власника документів, виданих навчальним закладом іншої держави, на продовження освіти за спеціальністю в закладі вищої освіти України або установах на всій території України.

Видача такого Свідоцтва здійснюється на підставі рішення компетентного органу – закладу вищої освіти або Міністерства освіти і науки України.

Порядок визнання іноземних документів про освіту в видачі «Свідоцтва про визнання» регламентований наказом Міністерства освіти і науки України № 504 від 05.05.2015 р., зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 р. № 614/27059 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту».

Відповідно цього наказу міністерства іноземний громадянин, який приїхав в Україну на навчання повинен пройти процедуру визнання документів про освіту, отриманих в своїй країні:

– студенти основних факультетів протягом першого навчального семестру;

– слухачі підготовчого відділення для іноземних громадян протягом першого навчального семестру.

У випадку відмови від проходження процедури визнання документів про освіту, іноземного студента(слухача) відраховують з університету.

Варто знати, що в Україні, так і за кордоном процедура визнання іноземних документів є платною. З більш детальною інформацією  про процедуру визнання і її вартістю можна ознайомитися на офіційному сайті Інформаційно-Іміджевого центру Міністерства освіти і науки України, який є офіційним та повноважним органом в Україні щодо визнання іноземних документів про освіту(http://naric.in.ua)

В університеті з питань визнання іноземних документів звертатися до Центру по роботі з іноземними учнями.