Фізична культура та спорт

Кафедра фізичного виховання та спорту

«Рух – головне джерело здоров’я, бездіяльність – могила здоров’я, рух може замінити ліки, між тим, як різноманітніші ліки всі разом взяті ніколи не зможуть замінити рухи» – Тіссо – лікар XVIII століття, Франція.

Кафедра фізичного виховання та спорту Харківського інженерно-будівельного інституту – (з 1994 року університету будівництва та архітектури, а з 2011 року національного університету будівництва та архітектури) була заснована 29 березня 1948 року наказом Міністерства вищої освіти СРСР від 9.03.1948 року за № 153/III «Про організацію кафедр (самостійних курсів) фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах Головного управління будівельних вузів». На першій кафедрі працювали 6 викладачів та 2 лаборанти.

Першим завідуючим кафедрою був доцент Ляпун Георгій Микитович (1948-1983 р.р.), з 1983 року по 1991 рік кафедрою завідував Артамонов Галік Миколайович, з 1991 року кафедру очолює доцент Сірик Володимир Степанович.

В 2019 році роботу кафедри фізичного виховання та спорту забезпечують 2 доцента, 7 ст. викладачів, 5 викладачів, 2 ст. лаборанта, 2 лаборанта.

Проведено 68 спартакіади університету.

Підготовлено 1 заслуженого майстра спорту (Білий Сергій), 4 майстрів спорту міжнародного класу, більше 60 майстрів спорту і більше 200 кандидатів у майстри спорту.

Ведучі види спорту в університеті:

  • 50-ті роки – важка атлетика, вільна боротьба;
  • 60-ті роки – художня гімнастика, шашки, баскетбол;
  • 70 – 80-ті роки – веслування на байдарках і каное, баскетбол, футбол, легка атлетика, настільній теніс, бокс;
  • 90 – 2000-ті роки – гирьовий спорт, аеробічна гімнастика, пауерліфтинг.

Особливих успіхів добились студенти-спортсмени та викладачі університету, які останні 10 років представляли пауерліфтинг.

Особливо слід відмітити досягнення заслуженого майстра спорту Білого Сергія – дворазового чемпіона світу, переможця Всесвітніх ігор з пауерліфтингу. У 2010 році збірна команда університету з пауерліфтингу стала чемпіоном України серед студентів.

Успіхи в пауерліфтингу пов’язані з роботою доцента кафедри фізичного виховання та спорту, заслуженого тренера України Плотницького Леоніда Марковича.

Спортивний колектив університету багаторазовий переможець і призер міжвузівської спартакіади в загальнокомандному заліку.

Кафедра фізичного виховання та спорту проводить спортивну роботу у 20 відділеннях спортивного вдосконалення, в яких займається 358 студентів.

Колектив кафедри фізичного виховання та спорту з оптимізмом дивиться в майбутнє і 70ти річна історія діяльності кафедри надає впевненості в успішній діяльності й надалі в справі виховання і спортивного вдосконалення студентської молоді.

Кафедра ФВ та С. Спортклуб

Контактна інформація

Адреса кафедри: вул. Сумська 40, головний корпус.

Сайт кафедри: http://www.sport.kh.ua/