Запобігання тероризму

На початку ХХI століття тероризм, в основі якого завжди незаконне фізичне або психологічне насильство, став одним із найнебезпечніших викликів людству. Проблема організації протидії тероризму є актуальною і для нашої держави, а тепер набула особливого значення у зв’язку зі складними політичними, соціально-економічними та духовно-культурними процесами, зокрема з обстановкою, що склалася в Донецькій та Луганській областях.
Попередження терактів та організації роботи з протидії тероризму має відбуватись у формі здійснення цілеспрямованої загальнодержавної політики у сфері протидії тероризму, в якій є місце й роботі, яку необхідно проводити серед працівників підприємств, установ та організацій, непрацюючого населення, у т. ч. й у молодіжному середовищі.
Ситуація, в якій ми живемо, потребує від працівників і студентів набуття та поглиблення знань з цієї проблеми, хоч би в обсягах, необхідних для забезпечення особистої безпеки, вироблення власного неупередженого підходу до оцінки цього небезпечного явища, негативного ставлення до насильства.

Відповідно до листа МОН України від 09.11.2020 №1/9-623 з метою підвищення рівня поінформованості здобувачів вищої освіти, педагогічних і науково-педагогічних працівників про небезпеку та масштаби екстремізму і терористичної загрози, формування нетерпимості до проявів тероризму та осіб з екстремістською ідеологією, а також для забезпечення вільного доступу студентської молоді, педагогічних і науково-педагогічних працівників до інформації, що сприяє запобіганню, виявленню і припиненню терористичної діяльності, надаємо інформацію щодо контактів Служби безпеки України,а також нормативно-правових актів:
– посилання на електронну скриньку Служби безпеки України (callcenter@ssu.gov.ua);
– цілодобовий безкоштовний телефон довіри Служби безпеки України (0-800-501-482), за яким на засадах довіри і співпраці громадяни України можуть повідомити про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності.

Закон України “Про боротьбу с тероризмом”;

Указ Президента України “Про Концепцію боротьби з тероризмом в Україні”від 5 березня 2019 року № 53/2019;

Розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції боротьби з тероризмом” від 11 липня 2013 р. № 547-р